Kilka słów o moich maseczkach




Maseczki są dwuwarstwowe, w 100% uszyte z bawełny. Wierzchnia warstwa to bawełna kolorowa, wzorzysta. Drugą warstwę tworzy tzw. "podkład", czyli cieniutka bawełna. Dzięki temu maseczka jest przewiewna, cienka i nie utrudnia oddychania.

W moich maseczkach zamiast zakładek stosuję kontrafałdę. Dzięki temu maseczka lepiej dopasowuje się do twarzy, a wzór zawsze wygląda ładnie. Dodatkowo maseczka jest wygodniejsza w użytkowaniu - łatwo ją wyprać i wyprasować, dzięki czemu wygląda jak nowa.
Boki obszywam ściegiem owerlokowym - zapobiega to nieprzyjemnemu ocieraniu o twarz. Materiał jest idealnie wykończony, nic nie odstaje i nie drapie.


WYMIARY MASECZEK
(wymiary mierzone na płasko, +/- 1 cm)

ROZMIAR XL - MĘSKI
długość materiału - 19 cm
szerokość po rozłożeniu maseczki - 14 cm
długość całkowita z gumkami - 37 cm

ROZMIAR L - DAMSKI
długość materiału - 19 cm
szerokość po rozłożeniu maseczki - 14 cm
długość całkowita z gumkami - 34 cm

ROZMIAR M - MŁODZIEŻOWY
długość materiału - 18 cm
szerokość po rozłożeniu maseczki - 14 cm
długość całkowita z gumkami - 32 cm

ROZMIAR S - DZIECIĘCY 
długość materiału - 16 cm
szerokość po rozłożeniu maseczki - 12/13 cm
długość całkowita z gumkami - 30 cm


PRANIE:
Z racji tego, że wierzchnim materiałem jest bawełna drukowana zalecam pranie ręczne. Można prać w pralce, ale najlepiej do maks 40 stopni. 
Oczywiście z maseczką nic się po praniu nie dzieje, szwy nie puszczą, ani się w żaden sposób nie zepsuje. Chodzi tu tylko i wyłącznie o nadruk, wzór, który może np. zblednąć. 
Polecam również stary sposób naszych babć - do prania maseczek najbardziej kolorowych (np. wzór krakowski) dodać troszkę octu. Utrwali to kolor maseczki i będziemy mieć pewność, że w żaden sposób się nie uszkodzi.


A tak maseczka wygląda na twarzy:











Komentarze

Popularne posty